top of page
חינוך למימון וניהול השקעות

מקריאת דו"חות התפלגות ההון בארץ ובכלכלות הקפיטליסטיות Gini index משתקפת תמונה חמורה, שבעוד האלפיון העליון מתפתח וצובר הון ונכסים, הרוב המוחלט של הציבור יורד מנכסיו ומתרושש, והמצב הולך ומחמיר. כמענה למצוקה שנוצרה, המעבדה להנדסה פיננסית בראשות ד"ר' גל זהבי שמה כנר לרגליה לחנך ולאמן כל דורש להגדלת ההון, צבירה של נכסים, יציבות כלכלית, ופיתוח מיומנויות ניהול השקעות.

החינוך במעבדה עוסק בשלושה מאפיינים עיקריים המאפשרים התפתחות כלכלית:

אימון להשקעות וצמיחה

front page website HR1.jpg

מחקרים מראים כי מבנה תפיסת הסיכון ומאפיינים עיקריים כמו שנאת סיכון, תגובות להפסדים, מימוש הזדמנויות, אמון, אמינות ועוד.... הינם גורמים מרכזיים בהצלחת הפעילות העסקית. השפעתה של תפיסת הסיכון כל כך בסיסית ומרכזית בחיינו עד שתשפיע גם על סיכויינו להתחתן, להתקבל לעבודה, לקנות דירה או אפילו להעז ליזום ולהיות יצירתיים.  

לעומת זאת, תפיסת הסיכון שלנו מושפעת ברובה מהחוויות המעצבות שלנו לאורך החיים, ומוטה מהמקום ממנו באנו. ניתן "לאמן" אותה לתפקוד גבוהה המתאים לסביבה עסקית מתוחכמת ודינמית.  

המעבדה להנדסה פיננסית פיתחה ומקדמת אימונים קוגניטיביים בשימוש סימולטור מסחר והשקעות, המעצבים יכולות של קבלת החלטות תחת תנאי אי וודאות, תפקוד גבוה בסיכון ולחץ, לקיחת סיכונים ויצירת הזדמנויות.

 

לרישום לאימונים והסדנאות

מימון המונים

3f6a26ee06d8ad912acd69805ec06661.jpg

עולם חדש הולך ונרקם מתחת לאפנו במרחבים לא מוכרים. עולם של הזדמנויות שכולו מבוסס על קהילות מקוונות הפועלות יחד להאדיר את הפרט ולהתחרות בממסד הישן. כפי שפייסבוק שינתה את עולם העיתונות והפצת הידע, כך גם עולם המימון והשותפויות העסקיות משנה את פניו. עם הופעת טכנולוגיות מתקדמות כדוגמת ה-BLOCKCHAIN המאפשרת מסחר מאובטח בחוזים חכמים, קמו וצמחו פלטפורמות מקוונות המאפשרות לחלוק בעלות וגיוס הון להנפיק מטבע משותף ולהנות מביטוחים חברתיים.  

קיימת סיבה עמוקה להצלחה של פלטפורמות כדוגמת Amazon ,EBay ,Kickstater  ועוד.... כולן מתבססות על השוק היעיל המניח כי חכמת ההמונים גדולה מכל חכמה אחרת, והערך הממוצע שיתמכרו ההמונים יהיה המדויק ביותר! מכאן שאנו רוצים להשתמש בשווקים המקוונים המעצימים את הפרט ומאפשרים לו גישה למקורות מימון חדשניים ומעניינים.

האימון יהיה בנוי מארבעה עשר מפגשים החושפים את עולם המימון המונים לבעלי עסקים,  משקי בית ומנהלי הון, תוך חווית שימוש מהנה ומאתגרת בפלטפורמות החברתיות הזמינות למימון המונים.

מימון המונים הינו קורס חובה לכל אחד המבקש לשפר משמעותית את הרווחיות וסיכויי הצמיחה שלו ע"י הבנה מעמיקה של מבנה ההון של החברה, דרכי פעולתו ושוקי ההון הקיימים התומכים בפעילות העסקית.

מטרת העל של האימון היא הגדלת ההון על כל צורותיו של כל אחד מהמשתתפים. למטרה זו פיתחה המעבדה אימון במימון בסביבת FINTECH.  האימון יפגיש כל אחד ואחד עם אבני הבניין במימון חברות ומימון ליזמות תוך הצגת כל המכשירים הפיננסים המוצעים בשוק ההון לכל דורש כדוגמת מטבעות מוצפנים, מימון המונים וגיוס הון במניות, אגרות חוב, משכנתאות, שוק הביטוח השקעות שיתופיות ארוכות טווח ועוד... באימון ננתח את המערכות הכלכליות שלנו ונקבל החלטות ניהול פיננסי מיטיבות בדיון רב משתתפים להקטנת הסיכון, הגדלת האשראי וסיכויי הצמיחה של הפעילות הכלכלית. בסיום האימון יקבל התלמיד את הכלים הפיננסים העדכניים ביותר המשמשים מנהלי כספים ואנשי מימון מחזית המקצוע, כך שיוכלו להפוך למאמנים בעצמם.  

האימון יתבצע בכיתות קטנות המאפשרות התייחסות לכל תלמיד/ה, להגדלה מרבית של ההון האישי והכללי של הכיתה.

לימודי תעודה לניהול תיקי השקעות

business man handshake with global netwo

שוק ההון מורכב מחוזים לבעלות ישירה ועקיפה בהון ובחובות ומאפשר למביני דבר לצבור הון ולהיות זכאי לתזרימי מזומנים אך ורק ע"י רכישת החוזה וללא כל פעולה ממשית נוספת. זוהי הבחירה הטבעית לבעלי ההון- לחסוך, לשמר ולהשקיע באפיקים שונים מהפעילות העסקית השגרתית שלהם ולבזר סיכונים.

 

אולם לצד הקלות בכניסה לשוק והציפייה לרווחים מהירים קיימת סכנה להפסדים כבדים מחוסר הבנת טיבם של החוזים ואופי התנהגותם הכלכלית. החוזים והבטוחות הנסחרים בשוק החל מאגרות חוב, מניות וכלה בנגזרים פיננסים ומוצרים מובנים הנם מורכבים ביותר ודורשים הבנה מעמיקה הכוללת בין היתר הבנה משפטית למימוש הזכויות עד להבנת הסתברות האירועים ותוחלת ההחזר.

 

על מנת לאפשר לקהל הרחב להשתתף בהשקעות בשוק ההון וגיוסי כספים המעבדה להנדסה פיננסית  תנחה ותוביל את ההכשרה לאנליסט פיננסי מוסמך. הסמכה זו, הנה הכנה לתעודה היוקרתית המוכרת ביותר בעולם Charterd Financial Analyst  - CFA. כיום זוהי התעודה המקיפה והיסודית ביותר הקיימת בארץ ובעולם בתחום. הכשרה זו נחשקת ע"י מעסיקים רבים בעולם בתחום ההשקעות ושוק ההון, בנקים, קרנות פנסיה, קרנות גידור, מנהלי כספים ויועצי השקעות עצמאים. תעודה זו גם מזכה את בעליה בחברות באגודת יועצי ההשקעות העולמי CFA המונה בעלי הון רבים ובעלי מקצוע מהחזית העולמית. התעודה מומלצת למעוניינים להפוך את עולם ההשקעות למכרז הפעילות העסקית שלהם ודורשת עניין והשקעה, בין אם כיועצים או כמשקיעים.

 

bottom of page