top of page
Rear view of a businessman with a suitca

החממה של המעבדה להנדסה פיננסית 

 

 

מהתנהגות משקיעים תחת סיכון: בעקבות עבודתם זוכת פרס הנובל של כהנמן וטברסקי בה מדגימים לפי תורת הערך כי הערכת השווי של משקיעים מוטה מתפיסת סיכון סובייקטיבית, ויכולה להביא להפסדים קשים, התפתח תחום שלם החוקר את קבלת ההחלטות הכלכליות תחת סיכון. לאורך השנים המעבדה להנדסה פיננסית חקרה ופיתחה שיטות לאימון משקיעים ומקבלי החלטות לשיפור ביצועיהם הכלכליים. המעבדה מזמינה פסיכולוגים וכלכלנים להעמיק את ההבנה בנושא ולשתף פעולה עם מומחים בתחום. כמו כן המעבדה תנחה סדנאות ואימונים לשיפור ביצועים בקבלת החלטות בתנאי אי וודאות וסיכון ותנתח ותציג את הממצאים לרווחת הכלל.

       המחקרים ישמשו בחלקם לחינוך, הרחבת הידע של הקהל הרחב והכשרתו, וחלקם לייעוץ ולתמיכה בפעילות עסקית בכל המגזרים.

 לפרוח  בעולם  של  מימון  דיגיטלי!!!

 

עולם חדש הולך ונרקם מתחת לאפנו במרחבים לא מוכרים. עולם של הזדמנויות שכולו מבוסס על קהילות מקוונות הפועלות יחד להאדיר את הפרט ולהתחרות בממסד הישן. כפי שפייסבוק שינתה את עולם העיתונות והפצת הידע, כך גם עולם המימון והשותפויות העסקיות משנה את פניו. עם הופעת טכנולוגיות מתקדמות כדוגמת ה-BLOCKCHAIN המאפשרת מסחר מאובטח בחוזים חכמים, קמו וצמחו פלטפורמות מקוונות המאפשרות לחלוק בעלות וגיוס הון להנפיק מטבע משותף ולהנות מביטוחים חברתיים.  

קיימת סיבה עמוקה להצלחה של פלטפורמות כדוגמת Amazon ,EBay ,Kickstater  ועוד.... כולן מתבססות על השוק היעיל המניח כי חכמת ההמונים גדולה מכל חכמה אחרת, והערך הממוצע שיתמכרו ההמונים יהיה המדויק ביותר! מכאן שאנו רוצים להשתמש בשווקים המקוונים המעצימים את הפרט ומאפשרים לו גישה למקורות מימון חדשניים ומעניינים.

האימון יהיה בנוי מארבעה עשר מפגשים החושפים את עולם המימון המונים לבעלי עסקים,  משקי בית ומנהלי הון, תוך חווית שימוש מהנה ומאתגרת בפלטפורמות החברתיות הזמינות למימון המונים.

ארגז  הכלים  הנחוץ  להצלחת  כל  עסק!!!

 

הקורס יעניק חינוך יסודי של מקצועות המימון וההשקעות, שוק ההון והבנקאות, כך שהתלמידים יוכלו לשפר משמעותית את הרווחיות וסיכויי הצמיחה שלהם ע"י הבנה מעמיקה של מבנה ההון של החברה, דרכי פעולתו ושוקי ההון הקיימים התומכים בפעילות העסקית. זהו קורס חובה לכל פעילות עסקית כולל משקי בית.

 

בדרך להצלחה עם יעוד!!!

 

מטרת העל של האימון היא הגדלת ההון על כל צורותיו של כל אחד מהמשתתפים. למטרה זו פיתחה המעבדה אימון במימון בסביבת פלטפורמות מסחר אמיתיות ללמידה חוויתית מושלמת.  האימון יפגיש כל אחד ואחד עם אבני הבניין במימון חברות ומימון ליזמות, תוך הצגת כל המכשירים הפיננסים המוצעים בשוק ההון לכל דורש כדוגמת מטבעות מוצפנים, מימון המונים וגיוס הון במניות, אגרות חוב, משכנתאות, שוק הביטוח השקעות שיתופיות ארוכות טווח ועוד... באימון ננתח את המערכות הכלכליות שלנו ונקבל החלטות ניהול פיננסי מיטיבות בדיון רב משתתפים להקטנת הסיכון, הגדלת האשראי וסיכויי הצמיחה של הפעילות הכלכלית. בסיום האימון יקבל התלמיד את הכלים הפיננסים העדכניים ביותר המשמשים מנהלי כספים ואנשי מימון מחזית המקצוע, כך שיוכלו להפוך למאמנים בעצמם.  

 

יחס אישי חם ומסור!!!

 

האימון יתבצע בכיתות קטנות ואינטימיות המאפשרות יחס אישי לכל תלמיד/ה, להגדלה מרבית של ההון האישי והכללי של הכיתה. התחייבות למספר מרבי של 25 תלמידים בכיתה.


 

מימון ליזמות הלכה למעשה!!!

במהלך הקורס ניצור ביחד תזרים מזומנים, התלמידים יפעלו בקבוצה להקמת חברה אמיתית בעלת יעוד משותף המוכנה למימון חיצוני כדי לקום על הרגליים ולהתחיל להזרים מזומנים לבעליה! הסדנה מלווה בהדרכה לבניה של גיליון אקסל שישקף שייתן תמונה ברורה וביקורת להצלחת האימון. 

זמנים ומיקום!

 

מפגשי המעבדה יתקיימו ברוח חברית בכיתת ה wework בחיפה בימי רביעי  ב17:00 בתאריכים:

 

30.10.19 .1

6.10.19 .2

13.11.19 .3

20.11.19 .4

27.11.19 .5

4.11.19 .6

11.12.19 .7

18.12.19 .8

(25.12.19) חנוכה

1.12.19 .9

8.1.20 .10

15.1.20 .11

22.1.20 .12

29.1.20 .13

5.2.20 .14

.נשמח לראות את כלכם

נושאים נבחרים                          תכנים                                                              פלטפורמה רלוונטית

חזון וייעוד -                                   יצירת בסיס איתן לכל פעילות עסקית.                       

תמורה ומטבעות מוצפנים -             כיצד יוצרים ערך כספי מחילופי תמורות.                  

 

כוח אדם ושוק העבודה -                 מה ערכו של המנוע של החברה.                            LinkedIn

 

הון אנושי ורשתות חברתיות -         איפיון כוחה של חברות כמשאב כלכלי.                    facebook Instagram

 

שיווק ויעילות השוק -                     הערכת שווי הידע.                                                  Google Analytica

היוון וגיוס הון -                              ערכן העתידי של חובות וצמיחה.                             mimoona headstart

 

תזרימי מזומנים ומכונת הכסף -      כיצד לייצר מאזני הון חיוביים לצמיחה.                     quickbooks

 

צריכה -                                         הוצאות תפעול והתייעלות.                                     amazon

 

הרגלי צריכה -                               הבנת המחזור העסקי.

 

רכישה מוקדמת -                           מימון הפעילות בעזרת עסקאות עתידיות.                 groupon kickstater

 

שותפות ומסחר במניות -                כיצד חולקים בעלות בפעילות עסקית.                      piplbiz

 

מסחר -                                         סיכון בתמחור מוצרים ועלות אפסנה והפצה.             EBay

 

קיימות -                                        חישוב תכלת החיים של חברה

כלכלת נתינה -                               גדילה מאהבת האחר

הרשמה  לאימון במימון בחממה!!!

ניתן להירשם לאימון במימון של החממה ע"י תשלום ישיר של חי מאות שקלים = 1800ש"ח ובזאת לשריין מקום באימון. ניתן לשלם בתשלומים!

הרשמה זו מזכה בהשתתפות כשומע ללא התחיבות לפעילות עסקית, גישה לתכנים ושותפות בכל הפעילויות. אני מלא תקווה שבחממה של המעבדה להנדסה פיננסית תבצר שותפות עסקית שתניב פירות משובחים לכל השותפים. 

המכרז  לאימון במימון בחממה!!!

יחד עם זאת, ניתן להירשם לאימון במימון של החממה ע"י מכרז בו המתאמן מחליט את גובה התשלום! במידה ונרשמתם במכרז כספכם שמור לכם לסוף האימון בו תחליטו כיצד לנהוג בסכום שהצעתם. אולם במידה ולא תסיימו את האימון כספכם לא יושב לכם.

הרשמה זו מזכה בהשתתפות כשומע ללא התחיבות לפעילות עסקית, גישה לתכנים ושותפות בכל הפעילויות. אני מלא תקווה שבחממה של המעבדה להנדסה פיננסית תבצר שותפות עסקית שתניב פירות משובחים לכל השותפים. 

משמעות המכרז

  תוכלו להחליט מה הסכום אותו תרצו להציע במכרז לפי מספר משתנים. 

א. שווי הערך שיקבל המשתתף מאימון במימון במעבדה ע"י שינוי בריווחיות הפעילות העסקית שלו.

ב. במידה ולא תופיעו לאימון. מה יהיה ההפסד של המעבדה מכך שנרשמתם ולא הופעתם לאימון. 

ג. במעבדה שמורים 25 מקומות לתלמידים.

כל מי שיירשם לחממה במעבדה עד לתאריך 19.9.2019 מקומו במעבדה יבטח.

על המקומות מקומות הנותרים בחממה באימון הקרוב לאחר סיום תקופת ההבטחה 19.9.2019, יתחרו המצעים הגבוהים ביותר במכרז.  

אני מעודד את כל החברים במועדון הרוצים להשתתף באימון החממה להציע דמי השתתפות במכרז. זוהי דרך נהדרת לשאול את עצמכם כמה אני מבקש להפיק מהאימון בחממה ומערך ההון האנושי שאצבור. וכן כל אחד מכם יתמודד עם השאלה מה יהיה האובדן לחממה ולחברים במעבדה בהעדרכם מהאימון. 

 

             אז קדימה נצא לדרך ונשמר מסורת ארוכה של חינוך מיטיב מצמיח ומגדיל

 

 

PayPal ButtonPayPal Button
bottom of page